Без България на Олимпиадата в Рио 2016!

България няма да играе на Олимпиадата в Рио 2016! Волейболистите от националния отбор загубиха от Франция с 0:3 (19:25, 20:25, 15:25) в третия мач от Група В на олимпийската европейска квалификация в Берлин.
България - Франция 0:3+77
Така България финишира на 3-о място в групата и отпадна от турнира.
Националите изиграха изключително слаб мач и загубиха първата част от титулярите на "петлити" с 19:25, а останалите две части, напълно безславно, и от резервите на победителите в Световната лига.
Селекционерът на България Пламен Константинов направи 3 промени в стартовия състав и пусна в игра Любомир Агонцев, Николай Учиков и Владислав Иванов. Капитанът Владимир Николов въобще не се появи в игра.
Двубоят България - Франция започна устремно за “петлите”, които поведоха с 5:1. Европейските шампиони дръпнаха с 16:11 при второто техническо прекъсване. България успя да намали до 15:19 след остра атака на Николай Николов през центъра. Ас на Кевин Льо Ру и 21:16 за Франция. Единичен блок на Мирослав Градинаров доведе до резултата до 17:21. Пайп на Тодор Скримов и 18:22. Франция спечели първата част с 25:19 след атака на Николай Льо Гоф.
“Петлите” поведоха още в самото начало на третата част с 5:3 и 6:4. Франция дръпна с 8:6 при първото техническо прекъсване. Пиер Пужол продължи да извежда съотборниците си на отлични позиции в атака и “петлите” поведоха с 15:9 и 21:13. Европейските шампиони спечелиха категорично третата част с 25:15 и мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3 (19:25, 20:25, 15:25)
БЪЛГАРИЯ: Любомир Агонцев, Николай Учиков 13, Тодор Скримов 3, Мирослав Градинаров 6, Виктор Йосифов 5, Николай Николов 4 - Владислав Иванов-либеро (Теодор Салпаров, Георги Братоев, Мартин Божилов, Методи Ананиев 1)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 1, Антонен Рузие 3, Ървин Нгапет 3, Кевин Тили 5, Кевин Льо Ру 2, Никола Льо Гоф 2 - Женя Гребенников-либеро (Пиер Пужол 1, Мори Сидибе 9, Никола Марешал 12, Жона Ажение 4, Жулиен Линеел 8, Тибо Росар-либеро)
Старши-треньор: ЛОРАН ТИЛИ.

СНИМКИ: eventolive.it

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3 - ТУК!!!